خانه / حوزه معاونت پزشکی / دکتر مشایخی رئیس واحد تنکابن خبر داد: برگزاری آزمون صلاحیت بالینی برای نخستین‌بار در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن

دکتر مشایخی رئیس واحد تنکابن خبر داد: برگزاری آزمون صلاحیت بالینی برای نخستین‌بار در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن

به نقل از خبرگزاری آنا:

برگزاری آزمون صلاحیت بالینی برای نخستین‌بار در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از برگزاری آزمون صلاحیت بالینی (OSCE) برای نخستین‌بار با مجوز وزارت بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از تنکابن، حسینعلی مشایخی از برگزاری سی‌ویکمین آزمون سراسری صلاحیت بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

وی با بیان اینکه آزمون آسکی یک آزمون ارزیابی صلاحیت بالینی است که به صورت عینی در ایستگاه‌های مختلفی که سازماندهی شده، انجام می‌شود، افزود: در این آزمون که برای سی‌ویکمین دوره همزمان با سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی و آزاد، با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن برگزار و به منظور دقت و نظارت مطلوب‌تر از همه مراحل آزمون، فیلمبرداری می‌شود.

رئیس دانشگاه  آزاد اسلامی واحد تنکابن با تشریح اهداف و نحوه برگزاری آزمون ارزشیابی صلاحیت بالینی، اظهار کرد: از سال ۹۳تاکنون هیئت‌ممتحنه و ارزشیابی پزشکی عمومی وزارت بهداشت با هدف سنجش مهارت‌های بالینی کسب شده از سوی دانشجویان پزشکی در طول دوره تحصیلی با توجه به اهمیت آموزش پزشکی، تصمیم به برگزاری یک آزمون در پایان دوره پزشکی عمومی گرفته و همه دانشجویان رشته‌های پزشکی برای ورود به عرصه بهداشت و سلامت جامعه با یک معیار ارزشیابی و با یک مقیاس یکسان مورد سنجش قرار می‌گیرند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن از همه پزشکان، استادان و همکارانی که در برگزاری این آزمون همکاری صمیمانه داشتند قدردانی کرد.

مشایخی افزود: تعداد ۱۲ استاد، چهار بیمارنما و ۱۷ شرکت کننده در این دوره از آزمون حضور داشتند و این آزمون شامل ۱۲ ایستگاه‌ و دو ایستگاه استراحت کودکان، روانپزشکی، داخلی، قلب، جراحی، زنان، نورولوژی، پوست، گوش وحلق وبینی بود.

به گزارش آنا، رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد تنکابن و حجت‌الاسلام سیدمهدی هدایتی امام جمعه تنکابن ازمحل برگزاری آزمون بازدید کردند.

همچنین ببینید

دکتر نیک کار معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن: لزوم انتخاب وزیری متخصص برای ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: رئیس‌جمهور منتخب مردم باید برای ساماندهی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *