خانه / خبر / دکتر سرپوشان رئیس باشگاه پژوهشگران: تقویت و حمایت از فعالیت‌های نوآورانه با رفع محدودیت‌های مالی

دکتر سرپوشان رئیس باشگاه پژوهشگران: تقویت و حمایت از فعالیت‌های نوآورانه با رفع محدودیت‌های مالی

دکتر فریبا سرپوشان

توسعه دانش‌های نو با انجمن‌های‌ علمی(۵۸)/سرپوشان در گفت‌وگو با آنا عنوان کرد؛

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: رفع محدودیت‌های مالی یکی از مهم‌ترین عوامل در راستای تقویت و حمایت از فعالیت‌های نوآورانه است.

 

گروه استان‌های خبرگزاری آنا؛ آثار برتر و برگزیدگان بخش ویژه چهارمین و پنجمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «قلم» «با بیش از ۱۱ هزار اثر دانشجویی» با حضور مسئولان دانشگاه معرفی و از مدیران نشریه‌های برتر قدردانی شد. نشریه دانشجویی «بیوتین» متعلق به انجمن زیست‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، رتبه دوم کشور را کسب کرد و مورد قدردانی قرار گرفت.

بیوتین دوفصلنامه علمی فرهنگی دانشجویی انجمن زیست‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن بوده که شماره سوم آن برای شرکت در این جشنواره بارگذاری شد. نخستین شماره این نشریه بهار ۱۳۹۷ منتشر و تمام عوامل نشریه یعنی مدیرمسئول، سردبیر، گرافیست و گردآورندگان مطالب از دانشجویان این واحد دانشگاهی هستند و تا پایان ۱۴۰۰ شماره ششم آن منتشر می‌شود.

خبرنگار خبرگزاری آنا برای آگاهی بیشتر مخاطبان و دانشگاهیان از فعالیت‌های انجمن زیست‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با فریبا سرپوشان رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این واحد دانشگاهی گفت‌وگو کرده است که در ادامه خواهیم خواند.

فریبا سرپوشان در گفت‌وگو با خبرنگار آنا با تشریح جایگاه انجمن زیست‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن اظهار کرد: این انجمن از سال ۱۳۹۵ بعد از چند سال رکود، فعالیت خود را از سر گرفت و اکنون بیش از ۲۰۰ عضو دارد و در پنج سال گذشته در زمینه گرایش‌های مختلف زیست‌شناسی موفق به برگزاری ده‌ها همایش، کارگاه، سخنرانی، وبینار و جلسات متعدد هم‌اندیشی با حضور دانشجویان و استادان دانشکده علوم زیستی شده است.

وی با بیان اینکه یکی از افتخارات انجمن زیست‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن نشریه علمی دانشجویی «بیوتین» است که تا پایان شماره ششم آن نیز منتشر خواهد شد، افزود: استعدادیابی و ایجاد فضای علمی و صمیمانه برای کسب تجربه و افزایش مهارت در کنار آموزش‌های کلاسیک، مهم‌ترین رسالت انجمن‌هاست. باور اندیشه‌های نوین و استعدادهای بالقوه جوانان و ایجاد فرصت بروز و ظهور به این قابلیت‌ها، جامعه علمی را به سمت تحول و تازگی سوق می‌دهد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با مثبت ارزیابی کردن حمایت از انجمن‌های علمی دانشجویی توسط مسئولان عنوان کرد: انجمن‌ها با تبلیغ گسترده و حمایت‌های مالی مناسب تقویت می‌شوند و افق پیش روی دانشگاه در راستای تقویت و حمایت از فعالیت‌های نوآورانه است؛ اما با توجه به شرایط موجود، رفع محدودیت‌های مالی یکی از مهم‌ترین عواملی بوده که می‌تواند این روند رو به جلو را سرعت ببخشد. مسئولان از ابتدای فعالیت انجمن زیست‌شناسی این واحد دانشگاهی نگاه مثبتی به آن داشته و عملکرد مناسب این انجمن توانسته اعتماد لازم را ایجاد کند.

سرپوشان گفت: توانمندسازی اعضای فعال در عرصه تحقیق و مقاله‌نویسی، همکاری و تعامل با سایر انجمن‌های علمی در کشور و کسب رتبه دوم برای نشریه بیوتین در چهارمین و پنجمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی «قلم» ازجمله فعالیت‌های انجمن زیست‌شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن است. این انجمن بنا به وظیفه خود در زمینه افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی‌های لازم درباره کرونا فعالیت داشته؛ اما هنوز موفق به تولید محصول نشده است.

وی تبیین کرد: توجه مسئولان سازمان به امور انجمن‌ها بسیار امیدبخش است و تداوم این حمایت‌ها مورد انتظار ماست.

همچنین ببینید

دکتر اسماعیل بی‌آزار استادیار گروه مهندسی پزشکی واحد تنکابن در جمع دانشمندان برتر دنیا

دانشمند برتر جهان در گفت‌وگو با آنا عنوان کرد؛ خوداشتغالی؛ ویژگی بارز رشته «مهندسی پزشکی»/ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *